Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Військово-патріотична гра "Джура"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Класифікація українського народного танцю за локальними регіонами УкраїниРозвиток культури кожного етносу і формування її особливостей пов’язані з природним середовищем та способом господарських занять населення. Кліматичні, біологічні та географічні фактори, сусідство з іншими націями, історичні події, що протягом тривалого часу відбувались в Україні, впливали на духовний світ людини, характер, темперамент народу.

На цьому шляху культура українців зазнавала впливу інших народів, її елементи перехрещувались, сплітались й перемішувались. Усе це український народ перетопив у вогні свого існування і силою своєї уяви відобразив у народній творчості. Урізних регіонах сформувались певні особливості побуту і традиційної культури. Навіть серед одного етносу можна побачити групи, кожна з яких має своєрідний побут і культуру. Спільність і однорідність їх локальних особливостей стали основою для визначення окремих етнографічних груп і регіонів. Вони, будучи складником єдиного цілого, маючи спільну територією, мову та звичаєву структуру, воднораз створюють розмаїття української культури, впливають на ментальність нації. Бойки, гуцули, лемки, поліщуки, степовики – етнографічні групи України.

За історико-етнографічними характеристиками українські народні танці поділяються на 3 основні регіони: Центрально-Східний, Північний і Західний.

До першого регіону належать Київщина, Полтавщина, Чернігівщина, Слобожанщина, Сумщина, північні регіони Донецької області, Дніпропетровщина, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Кіровоградська, Одеська області. До другого регіону належать північні регіони Київської, Сумської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської областей. До третього райони Гуцульщини, Закарпаття, Рухівській район, Львівська область і Лемківщина. Класифікація та характеристика українських народних танців багато в чому залежала від регіону України. Більш детальна класифікація українського народного танцю за регіонами України представлена у таблиці.

Регіональна різноманітність українського народно-сценічного танцю, енергія яку він випромінює, доступна мова, геніальність його творців і виконавців принесли йому заслужену славу у всіх країнах світу, що внесло його до світової скарбниці національних культур сучасного мегакультурного розвитку. У всесвітній скарбниці хореографічної народної творчості український народно-сценічний танець займає значне місце, особливо починаючи з діяльності талановитого популяризатора українського народного танцю за кордоном, В. Авраменка.

Класифікація українського народного танцю за регіонами України Класифікація українського народного танцю за регіонами України

 Класифікація українського народного танцю за регіонами України

 Класифікація українського народного танцю за регіонами України

Повалій Т.Л.,
"Теорія та методика викладання українського народного танцю"
(навчальний посібник для студентів факультетів мистецтв педагогічних університетів, Суми - 2015) 

 

Підготували керівники: Полякова І.Ф., Стадник В.Н.

 

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

 • 31.07.2020 12:22
  Любимая «Радуга», поздравляю!!! Горжусь , что ...

  Детальніше...

   
 • 15.06.2020 09:45
  Вітаю з літніми канікулами та завершенням ...

  Детальніше...

   
 • 01.06.2020 16:22
  Дуже круто! Дякую за чудове відео та позитивні ...

  Детальніше...

   
 • 01.06.2020 13:35
  Екскурсія ЧУДОВА!!!!! Дякуємо всім, хто причетний ...

  Детальніше...

   
 • 01.06.2020 13:25
  Очень интересно. Спасибо

  Детальніше...

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 215 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1170
Статті
1831
Перегляди статей
1792808
Scroll to top