Друк

Я і моя майбутня професія!Добрий день, шановні випускники! У зв'язку з карантином, ми не зможемо провести тренінг на тему «Я і моя майбутня професія» Тому, довелося його трохи переробити, щоб вам було зручніше ознайомитися з корисною інформацією та виконати завдання самостійно.

Зовсім скоро вам належить зробити найважливіший крок в житті, від якого буде залежати ваша подальша діяльність-це вибір професії. У світі налічується понад 40 000 професій. Як знайти свою улюблену і єдину професію, щоб вона приносила радість і користь людям? Давайте поговоримо, як правильно зробити цей вибір і які існують помилки при виборі професії.

Типові помилки у виборі професії:

Вибір професії за компанію; вибір престижної професії; знання про професії, невідповідність здоров'я і умов праці, думка батьків і однолітків, невміння розібратися в собі і в своїх схильностях, захоплення і т. д.

Постарайтеся прислухатися до себе, до своєї інтуїції і зробити правильний вибір. Складіть список професій, які вам цікаві. Дізнайтеся більше інформації про професію, наскільки фахівці даної професії затребувані, чи прийнятні умови праці, рівень заробітку, чи володієте ви особистими якостями, необхідними для роботи в цій сфері, пройдіть тест, порівняйте результати і вибір!

Пам'ятайте, зробивши правильний вибір професії, дозволить реалізувати свій творчий потенціал, уникнути розчарування і придбати впевненість у завтрашньому дні!


Вправа №1

Мета даної вправи: знайти оптимальне визначення даних понять.
Продовживши:
1. Професійне просвітництво-це...
2. Професійна діагностика-це...
3. Професійна консультація-це...(приклад)
4. Професійний відбір – підбір) - це...
5. Професійне виховання-це...
6. Професійна адаптація-це...

Опитувальник Е.А.Климова (ДДО) та інші тести на профорієнтацію можна пройти онлайн:
https://www.profguide.io/test/klimov.html

Вправа № 2

Залежно від типу взаємин людини і об'єкта дії, професії діляться на п'ять типів. Назвіть ці типи і наведіть приклад до кожного типу?

 

Дивимося відео "Світ професій" і робимо висновки!

 

Бажаю Вам такої професії,
Щоб на все життя з нею залишатися,
Щоб швидко по службових сходах
Могли ви сміливо підніматися,
Бажаю вам колег порядних,
Начальства розумного і справедливого,
Щоб на роботу ви бігли з радістю,
А своєю творчістю ділилися щиро.

 

*** І трохи розвиваючих та корисних мультфільмів про професії для наших маленьких майбутніх фахівців і всієї родини!


Бажаю вам знайти себе! Вдалого вибору професії!

З повагою, психолог Федонець Н.О.