Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Пам'ятка батькам і випускникам!Шановні батьки, настає хвилююча пора випускних іспитів, як для вас, так і для ваших дітей. Як би дитина добре не вчилась і не була упевнена в собі, все одно є присутнім хвилювання і тривога перед таким випробуванням, як іспит! Допоможіть дитині пережити це випробування.

    Не показуйте дитині своє хвилювання, не нагадуйте йому про складність і відповідальність майбутніх іспитів. Оточіть його турботою, увагою і любов'ю. Створіть комфортні умови для підготовки іспитів, Запропонуйте свою допомогу і підтримку. Подбайте про режим дня і повноцінне харчування, включіть в раціон продукти які стимулюють роботу головного мозку (рибу, сир, горіхи, курага, шоколад і т.д.). Не допускайте перевантажень дитини. Щоб уникнути перевтоми, дитині бажано частіше відпочивати, ходити на прогулянки і займатися улюбленою справою. Допоможіть дітям розподілити теми підготовки до іспиту по днях . Тренування у вирішенні пробних тестових завдань з дитиною, допоможе визначити сильні і слабкі сторони і підтягнути «хвости». Не забувайте, через кожні 40-50 хвилин занять робити перерви на 10-15 хвилин. Напередодні іспиту дитина повинна відпочити і як слід виспатися. Простежте за цим.

   Якщо щось піде не так і дитина не виправдає ваших надій, не лайте його і не критикуйте. Підтримайте його та заспокойте. Пам'ятайте, не робить помилок той, хто нічого не робить!

Поради випускникам!

    Не залишайте підготовку до іспитів на останній день, готуйтеся заздалегідь і по частинах, бажано в ранкові години. Не перевантажуйте організм і робіть між заняттями перерви. Не варто весь день вчити один і той же предмет і зубрити весь матеріал, виділи основне і повторюйте його протягом 15-20 хв., відпочиньте і перемикайтеся на інший предмет, чергуйте їх. Обов'язково повторіть пройдений матеріал, перед сном і вранці, на свіжу голову. Перед іспитом, постарайся добре виспатися і налаштуватися на успішну здачу іспиту за допомогою аутотренінгу. Мобілізуйся і в бій за перемогою!

   Не забудьте взяти з собою паспорт, ручки, воду. При отриманні інформації: як заповнювати бланк, якими буквами писати, як кодувати номер школи та інше, будьте уважні!

   Дуже важливо під час тестування зосередитися і уважно прочитати необхідну інформацію питання до кінця, а не поспішати дати відповідь за першими словами, не дочитавши питання до кінця. Переконайся, що ти його правильно зрозумів.

   Якщо не знаєш відповіді на питання або не впевнений, пропусти його і відзнач, щоб потім до нього повернутися;

Розрахуй час так, щоб вистачило для перевірки своєї роботи.

   Якщо ви не можете впоратися з тривогою, зробіть дихальні вправи:

Прийміть зручне положення, закрийте очі і зосередьтеся на диханні.

На чотири рахунки зробіть вдих, на чотири рахунки - видих. Зробіть 3-5 вдихів-видихів.

 

Вправа 1. "М'язова релаксація "(5 хвилин).

Інструкція:

   а) дихання: вдих( з надуванням діафрагми) - затримка дихання-повільний видих через рот (3-5 разів);

   б) на вдиху підняти брови (здивуватися) - затримка дихання-повільно опускати брови на видиху (3-5 разів);

   в) на вдиху заплющити очі-затримка дихання-повільно відкривати очі на видиху (3-5 разів);

   г) на вдиху розтягнути посмішку (оскалитися) - затримати дихання-повільно на видиху прибрати посмішку (3-5 разів);

   д) сісти на кінчику стільця, спина пряма, на вдиху підняти ноги над підлогою  і потягнути носочки на себе-затримка дихання-повільний видих.

 

Вправа 2.

   Сильно, як тільки можете, напружте пальці ніг. Потім розслабте їх. Напружте і розслабте ступні ніг, щиколотки, ікри ніг. Напружте і розслабте коліна, стегна і сідничні м'язи. Напружте і розслабте живіт, спину і плечі. Розслабте кисті рук, передпліччя, шию і м'язи обличчя. Посидьте спокійно кілька хвилин до повного розслаблення

 

Вправа 3. Концентрація уваги на стисненні і разжатии кулаків.

   Покладіть на стіл руки тильною стороною і стисніть їх в кулаки. Нехай великий палець лежить поверх інших пальців. Зараз, зосередивши увагу на вказівному пальці, повільно треба  випрямити його. Спостерігайте за цією дією так, як якщо б воно мало величезну важливість. Потім, повільно випряміть наступні пальці. Після цього, повторіть процес в зворотному порядку. Спочатку затискайте один палець, потім інший — поки у вас не залишиться стиснутий кулак і великий палець, який лежить поверх інших. Виконайте вправи по черзі, то лівою, то правою рукою кілька разів. Увага повинна бути зосереджена на кожному русі руки.

 

Вправа 4.Зняття тривоги і напруги.

Інструкція:

   Візьміть газету або будь-яку іншій папір та треба зім'яти його в грудку якомога менше, подумки промовляючи про ситуацію. Закиньте грудку якнайдалі. Струсіть руки. Зробіть глибокий вдих і видих.

 

Можна пройти діагностику психологічної готовності до іспитів.

АНКЕТА "Самооцінка психологічної готовності до ЗНО" (модифікація методики М.Ю.Чібісової)

Опис:

    Дана анкета має орієнтовний характер і дозволяє оцінити готовність до ЗНО очима самих випускників. Вона зачіпає такі складові, як здатність до самоорганізації (пізнавальний компонент), рівень тривоги (особистісний компонент) і знайомство з процедурою іспиту (процесуальний компонент).

  Оцінить свою згоду або незгоду з наведеними нижче твердженнями за 10-бальною шкалою від 1 — «повністю не згоден» до 10 — «абсолютно згоден».

Будь ласка, обведіть цифру, що відображає вашу думку.

Пам'ятка батькам і випускникам! 

Аналіз даних:

Низькими показниками вважаються 4 і менше, високими — 8 і більше.

Знайомство з процедурою: показники з питань 1,4, 6, 7, 12. Низькі показники вказують на низький рівень знайомства з процедурою.

Рівень тривоги: показники з питань 5, 8,11,13. Низькі показники вказують на високий рівень тривоги.

Володіння навичками самоконтролю, самоорганізації: показники з питань 2,3,9. Низькі показники вказують на недостатнє володіння навичками самоконтролю.

 

Йдемо на іспит, як на свято за посиланням тут:

 

На іспиті всі методи хороші:

 

Але, краще без перебору:

 

Після складання іспитів:

 

Найскладніший іспит-це життя. Більшість провалює його, списуючи і копіюючи у інших, не розуміючи, що у кожного свій квиток.

Вірте в свої сили і можливості! Бажаю успіхів!

З повагою, психолог Федонець Н.А.

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 95 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1242
Статті
1944
Перегляди статей
2019139
Scroll to top