Друк

Командоутворення (вправи від психолога)Доброго дня, шановні педагоги! Навіть під час карантину ми повинні спілкуватися і бути дружною командою, щоб зберегти взаємовідношення між дітьми та зберегти спільну мету і діяльність гуртка. Пропоную декілька рекомендацій, що допоможуть стати дружною командою навіть в умовах  дистанційної форми занять у гуртках.

Кілька прикладів:

1) «Привітання-побажання»

Заняття починається з висловлення  побажання на сьогоднішній день. Учасники по черзі говорять приємне побажання на сьогоднішній день. Побажання має бути коротким, бажано в одне слово.

2) «Стоп-кадр»

Перший учасник говорить коротке привітання, наприклад: «Доброго ранку!». Другий учасник повинен швидко встати, повторити цю фразу і знову сісти. Наступний гравець повторює і т.д. виходить хвиля вставань і повторень. Але як тільки Керівник грюкне в долоні і вимовить: «Стоп-кадр», - учасник, «ліпший» в цей момент, повинен додати на свій розсуд ще один елемент в привітання (жест, фразу і т.п.). Наприклад, гравець встає і каже: "Доброго ранку!", і двічі плескає в долоні. Тепер всі наступні гравці виконують цей комплекс до чергового "Стоп-кадру" і т. д.

3) «Правда чи брехня»

Кожен з учасників говорить про себе 3 факти, 2 з яких правда, один – ні. Учасники групи повинні здогадатися, що істина, що вигадка. Може бути й зворотний варіант – 2 брехливих, 1 істинний факт.

4) «Забавні Анекдоти»

Керівник задає питання:

5) Завдання «Мозковий штурм»

Наприклад:

1. По якій тварині ходять люди і проїжджають машини? (Зебра.)

2. Який слон без носа?  (Шаховий.)

3. Йде то в гору, то з гори, але залишається на місці. (Дорога.)

4. В якому місті сховалися чоловіче ім'я і сторона світу? (Владивосток.)

5. Якою мовою говорять мовчки? (Мова жестів.)

6. В якому слові "сховався" напій і природне явище? (Виноград.)

7. Річка, яка "поміщається" в роті? (Десна.)

Шаради, загадки, словесні ігри, гумор,читання віршів, маленькі бесіди на вільну тему і т.д. Все це допоможе дітям зберегти дружні взаємини та позитивний настрій навіть в умовах дистанційного навчання.

 

Мультфільми  про командну роботу дивимося тут:

Допомагайте та підтримуйте один одного у будь-якій ситуації. Будьте справжньою згуртованою командою, як ці хлопці:

               Всім здоров’я та успіхів!                                

                                                               З повагою, психолог Федонець Н.А.