Юнацька велосипедна Ліга

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Військово-патріотична гра "Джура"

Фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я"

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!Використовуємо літо на повну: водні гартування, роверовий драйв, чарівність природи Бессарабського краю - ТРИ в ОДНОМУ, як мовлять у рекламах по ТВ.

Між тим і у літній час у нас велосипедистів триває тренувальний процес, який серед іншого передбачає процес загального загартування організму.

У дитинстві часто чув пісню, в якій були такі слова «якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!», але ніколи не думав про глибинні механізми цього процесу.

Чим же насправді є загартовування? Як сильно воно впливає на наше здоров‘я? І як треба загартовуватися?

Загартовування – це система спеціального тренування терморегуляторних процесів організму, що складається з певних процедурних алгоритмів, дія яких спрямовується на підвищення стійкості організму до переохолодження або перегрівання.

Загартовування не просто нормалізує обмін речовин, покращує кровообіг і підвищує тонус центральної нервової системи, воно, і справді, зміцнює імунітет.

За даними ВООЗ, здоров’я людини залежить на 20% від умов зовнішнього середовища, на 20% – від спадковості, на 10% – від рівня охорони здоров‘я, а на 50% – від способу життя!

Дуже умовно загартовування можна розділити на повітряне та водне. Це дуже умовний поділ, але все-ж про це потрібно пам’ятати. Звичайно, великим ефектом володіє водне загартовування.

Діючи на рецептори шкіри, прохолодна вода викликає потужний приплив нервових імпульсів в центральну нервову систему. Це сприяє відповідної реакції організму, виробленні та перерозподілу енергії. Активізуються біохімічні процеси, прискорюється вуглеводневий обмін, залози внутрішньої секреції виділяють у кров тонізуючі гормони. Змінюються робота великих і малих кровоносних судин і рух крові по них. Нервові центри заряджаються, тонізуються. Мобілізуються резервні можливості, підвищується працездатність організму.

Зараз літо, а це відмінний привід починати загартовування природним способом. Тим більше, що в Ізмаїлі поруч є і ріка, і озера, і ставки, і навіть море (на яке вже тричі виїжджали на велосипедах). Тому, шановний читаче, візьми собі за правило якомога частіше купатися у «дикий природі». Не довше, а саме частіше. Чим частіше Ви будете ходити купатися, тим ліпше.

Але найголовніше, тут у тому, що не потрібно припиняти свої купання і в прохолодну погоду. Зазвичай люди закінчують купальний сезон у серпні-вересні. Ми велосипедисти гуртка «Золоті колеса», продовжуємо купатися і в жовтні, і навіть у листопаді.

Олександр КонстантиновЗагартовування – це спосіб життя. Якщо, читаче, хочеш бути сильним і здоровим, повним енергії і не хворіти – загартовуйся. Не лінуйтеся бути здоровим, і застуда буде обходити тебе стороною!

Запрошую школярів нашого міста долучитися до нашого велогуртка «Золоті колеса» - не пошкодуєте! В нас дуже цікаві тренування, краєзнавчі подорожі Бессарабією, участь у проектній діяльності щодо розповсюдження велоруху в Ізмаїлі, а також заняття з журналістики та фотомистецтва. До 1 вересня збираємось щопонеділка та щоп’ятниці о 8 годині біля пам’ятника Тучкову.

Олександр Константинов, редактор спортивної редакції
Ізмаїльського юнацького журналу «Хвилю тримай», віце-чемпіон
Юнацької велосипедної Ліги-2017 в абсолютному заліку

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйсь!

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 128 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1036
Статті
1218
Перегляди статей
1056144
Scroll to top