Друк

Відбулась конференція «ДуМ-2020»24 жовтня 2020 року у дистанційному режимі пройшла учнівська конференція «ДуМ-2020» в рамках щорічного проекту «Дивись у Майбутнє».

Проект «ДуМ» започаткований в Ізмаїльському політехнічному ліцеї у 2016 році, але у 2019 році вийшов за межі ліцею і зараз реалізується на місцевому рівні на базі Палацу дітей та юнацтва.

Його мета: активізувати учнівську молодь для дослідження можливих змін у нагальних потребах навчального закладу/міста, навчити учнів та молодь базовим навичкам проектної діяльності, групової роботи в різновіковій команді, формувати ціннісні ставлення та судження, які слугуватимуть базою успішної реалізації кожної дитини.

На початку 2019-2020 навчального року у навчальних закладах міста були сформовані команди-дослідники. Школярі  обрали локаційні нагальні проблеми, визначили поетапні заходи щодо їх вирішення, а також протягом року реалізовували свої командні міні-проекти.

На підсумковій учнівській конференції команди продемонстрували реалізовані кроки та зробили висновки. Захід включав в себе виступи команд: «Ліцейський блог» (редакційна команда ІПЛ презентувала платформу для публікацій статей ліцеїстів); «Милосердя» (розповідь про результати співпраці учнів ІПЛ з установами, що займаються людьми з соціально незахищених категорій); «Бібліотеки. Відродження» (команда школи №10 розповідала про дослідження проблеми відвідуваності бібліотек і про популяризацію читання); «Шкільний блог» (звіт команди школи №14 про організацію роботи шкільної преси в новому форматі); «ТранспортІНФО» (дослідження команди ІПЛ інформації щодо транспортного руху в Ізмаїлі та результати зусиль команди по її поліпшенню).

Друга частина конференції була присвячена  майстер-класам від випускників проекту «ДуМ» минулих років: «Рекомендації психолога під час онлайн-освіти»  (спікер – Ілона Маркова,  психолог ), «Підготовка тексту для мас-медіа» (спікер – Марія Зирянова, організатор проекту «Дум», лінгвіст) і «Відкрите програмне забезпечення» (спікер – Дмитро Калпакчі, організатор проекту «Дум», програміст).

Команди попрацювали дуже плідно та згуртовано. Були проведені якісні дослідження, виступи супроводжувалися фото- та відеоматеріалами, діаграмами й таблицями. Шлях учасників дум-2020 був непростим, вони з усіх сил прагнули подолати складності, створити щось своє, нове та унікальне. Кожен крок команд фіксувався та був відображений на візуальному листі Досягень команди.

Організатор проекту «ДуМ» Галина Іллівна Ілуца дякує всім учасникам та гостям конференції, а також запрошує всіх бажаючих приєднатися до школи «ДуМ-2021», яка почне працювати з 1 грудня на базі Палацу дітей та юнацтва.

Фотомоменти коференції: