Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Палацу - 75 років!

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Всеукраїнський тиждень права: знаємо та реалізуємо свої праваУ 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році.

До поняття «права людини» людство прийшло не одразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два століття, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини.

10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

Всеукраїнський тиждень права: знаємо та реалізуємо свої праваВажливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.

В рамках Всеукраїнського тижня права з 5 по 12 грудня в Україні проводяться заходи для дітей та підлітків, присвячені правовому вихованню.

Зокрема, в Палаці дітей та юнацтва м.Ізмаїл - традиційно проводиться Всеукраїнський тиждень правових знань. У 2016 році він розпочався у понеділок, 5 грудня.

На тренінгу «Знаємо та реалізуємо свої права», що проводила керівник гуртка «Рівний – рівному» Т.І. Помазан, вихованці приємно вразили своїми знаннями: вони не лише знають, що за День відзначається 10 грудня, але й правильно назвали права, даровані нам Конституцією, та права дітей, які найчастіше порушуються в Україні. Хлопчики та дівчатка ознайомилися з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, з’ясували, чому для дітей було прийнято цей спеціальний документ. А якими слушними були висловлювання гуртківців з приводу того, чому ж не всі діти можуть повною мірою користуватися своїми правами. Після тренінгу вихованці вийшли задоволеними: вони тепер не тільки знають, які права в них є, але й куди треба звертатися у разі їх порушення, для захисту себе і своїх друзів.

Дуже цікаво пройшло інтегроване заняття з правової освіти на тему «Прав без обов’язків не буває» у гуртках "Велотуризм" (кер. Сарвіров І.Г.) та "Школа безпеки" (кер.Михаленко Н.П.). На занятті були присутні цікаві гості: працівник Центру безкоштовної юридичної допомоги при управлінні юстиції м.Ізмаїл Грекова А.І. та журналіст громадянського права Димченко К.Г. Вони ознайомили вихованців з основними положеннями Конституції України в галузі прав людини. Використовуючи Розділ ІІ Конституції України разом з гуртківцями розв’язували правові задачі, висловлювали аргументовані твердження на захист своєї позиції з того чи іншого питання. А в деяких випадках узнавали і багато нового, такого, що знадобиться у подальшому житті.

Неабиякий інтерес у вихованців гуртків образотворчого мистецтва (керівники Малоок Л.Ф., Кирилова Л.В., Хрістева Г.М.) викликав конкурс дитячих малюнків «Мої права». Його мета: розвиток ціннісних орієнтирів, заснованих на ідеї ставлення до людини, її прав і свобод як найвищої цінності; на усвідомленні необхідності не тільки користуватися своїми правами, але нести відповідальність за свої дії та вчинки.

В рамка тижня були проведені також інтерактивні перерви з гуртківцями «Права людини починаються з прав дитини» (методист Пастушено Н.М.)

Отримані знання та набута під час Тижня правових знань інформація стануть у нагоді не лише гуртківцям, які були присутніми на цих заходах, а й їхнім друзям, батькам, просто знайомим. Так як обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищеним, а нам надає упевненості в собі. Дуже сподіваємося на те, що рівень правових знань та правова культура гуртківців Палацу дітей та юнацтва м. Ізмаїла піднялися на більш високий рівень.

Наталія Михаленко, методист з інформаційних
технологій Палацу дітей та юнацтва м.Ізмаїла

Всеукраїнський тиждень права: знаємо та реалізуємо свої права

Всеукраїнський тиждень права: знаємо та реалізуємо свої права

Всеукраїнський тиждень права: знаємо та реалізуємо свої права

 

 

Всеукраїнський тиждень права: знаємо та реалізуємо свої права

 
 
 
 

Додати коментар

Контакти

Комунальний заклад
позашкільної освіти
Ізмаїльської міської ради
Ізмаїльського району
Одеської області
«Палац дітей та юнацтва»

68600 Одеська обл., м.Ізмаїл, пр.Суворова, 20
(04841)2-27-39 (директор),
(04841)7-21-31 (заступник з НВР),
(04841)2-25-17 (приймальня)
pdu20@ukr.net

Карта доїзду >>>

Запис у гуртки >>>

Зворотній зв'язок >>>

Важливе

Техніка безпеки

Фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я"

Військово-патріотична гра "Джура"

Вітаємо!

Фотоконкурс "Мої улюблені місця в Ізмаїлі" - 2019

Міський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості "Сузір’я"

Шаховий фестиваль "Кубок Дунаю"

Обласний семінар-практикум 2017

Cемінар з туристсько- краєзнавчої роботи

Проект "Козацькими шляхами"

Конкурс "Мистецький РОВЕР"

Фотоконкурс Така різна усмішка

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

 • 25.01.2021 08:13
  Бажаємо всім командам успіхів!

  Детальніше...

   
 • 24.01.2021 23:04
  Успіхів командам! Терпіння та розуміння ...

  Детальніше...

   
 • 23.01.2021 11:13
  С юбилеем Дворец , процветания ,творческих ...

  Детальніше...

   
 • 09.01.2021 07:11
  Огромное спасибо за поздравления! Интересная программа ...

  Детальніше...

   
 • 05.01.2021 13:09
  Дякуємо за привітання! Всіх з Новим роком!

  Детальніше...

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті один гість та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1279
Статті
2000
Перегляди статей
2127075
Scroll to top