Друк

1. Сфера застосування
1.1. Дія цієї Інструкції поширюється на всі складські приміщення (матеріальні склади) ПДЮ. Інструкція визначає вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки у цих приміщеннях.
1.2. Ця Інструкція є обов’язковою для вивчення та виконання заступником директора з адміністративно-господарської частини.

2. Вимоги пожежної безпеки
2.1. Складські приміщення ПДЮ необхідно утримувати в чистоті й порядку.
2.2. У кожному складському приміщенні повинні зберігатися однорідні типи матеріалів (залежно від їх характеру і призначення).
2.3. Двері у складському приміщенні повинні бути постійно замкнені. На них слід вказувати місце зберігання ключів, доступне для отримання їх у будь-який час доби. На дверях складського приміщення має бути напис, що визначає призначення приміщення.
2.4. У складському приміщенні на відстані 0,15 м від радіаторів (приладів центрального опалення) слід ставити металеві огороджувальні решітки.
2.5. Під час зберігання у складському приміщенні речовин та матеріалів необхідно враховувати їхні пожежонебезпечні фізико-хімічні властивості (здатність до окислення, самонагрівання, займання в разі потрапляння вологи, взаємодії з повітрям тощо) та сумісність згідно з ГОСТ 12.1.004-91.
2.6. У складському приміщенні, де зберігаються пожежо-, вибухонебезпечні речовини (лаки, фарби, розчинники тощо), продукція в аерозольній упаковці, на зовнішньому боці дверей вивішують інформаційну карту про пожежну небезпеку матеріалів, що зберігаються у приміщенні, їх кількість та заходи, яких потрібно вживати у разі виникнення пожежі.
2.7. Світильники та електрообладнання у складському приміщенні повинні відповідати вимогам Правил улаштування електроустановок. Відстань від світильників до матеріалів, що складуються, повинна бути не менш як 0,5 м.
2.8. У разі застосування безстелажного способу зберігання матеріали потрібно укладати у штабелі. Проти дверних отворів слід залишати проходи завширшки, як ширина дверей, але не менш як 1 м. Якщо склад має ширину понад 10 м, посередині його влаштовується поздовжній прохід не менш як 2 м завширшки.
2.9. Відстань від стін до укладених у штабелі матеріалів повинна бути не менш як 0,8 м.
2.10. У складському приміщенні не дозволяється:
• зберігати легкозаймисті та горючі рідини;
• зберігати товари навалом, у проходах, на підвіконнях та впритул до приладів і труб опалення;
• експлуатувати газові плити, печі, побутові електронагрівальні прилади;
• зберігати рослинні масла разом з іншими будь-якими горючими матеріалами;
• курити та застосовувати відкритий вогонь.
2.11. Перш ніж замкнути складське приміщення, заступник директора з АГЧ повинен особисто оглянути його, щоб упевнитись у його пожежобезпечному стані, та відключити електромережу.

3. Обов’язки та дії працівників ПДЮ у разі виникнення пожежі
3.1. У разі виникнення загоряння у складському приміщенні його слід відразу ліквідувати.
3.2. У разі виникнення пожежі необхідно:
• негайно повідомити про це пожежну охорону (тел. 101); при цьому слід чітко назвати адресу закладу, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, наявність людей у будівлі, а також свою посаду та прізвище;
• включити систему оповіщення людей про пожежу;
• сповістити про пожежу директора ПДЮ або працівника, що його заміщує;
• вимкнути електромережу;
• розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння;
• якщо є можливість, розпочати самому і залучити інших осіб до евакуації матеріальних цінностей.
3.3. У разі виникнення пожежі необхідно утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла, інакше вогонь і дим поширяться до суміжних приміщень.