Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Військово-патріотична гра "Джура"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

 

ІНСТРУКЦІЯ № 21
з безпеки життєдіяльності гуртківців у приміщенні ПДЮ
під час навчально-виховного процесу та масових заходів


1. Загальні положення.
1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності гуртківців під час навчально-виховного процесу в ПДЮ поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування в ПДЮ.
1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці» учасників навчально-виховного процесу, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 №563.
1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності гуртківців під час навчально-виховного процесу в ПДЮ.
2.1. Під час перебування в ПДЮ чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності гуртківців: не бігати, не штовхатися, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування, не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.
2.2. Бути обережним у найбільш травмонебезпечних місцях – уважно та спокійно спускатися й підійматися сходами, перебувати й пересуватися у вузьких коридорах, бути обережним у туалетах, приміщенні гардеробу, де наявні травмонебезпечні гачки, не підходити до вікон, не перехилятися через перила на сходах, не стояти біля дверей кабінетів (їх можуть раптово відчинити), не чіпати скляні двері в коридорах, не ховатися за ними – ці двері найбільш травмонебезпечні.
2.3. Обережно пересуватися щойно помитою або намастикованою підлогою, щоб не впасти та не травмуватися.
2.4. Не одягати на навчання ніяких прикрас, мати короткий манікюр, щоб запобігти ушкоджень, втрат цінних речей. Якщо ви прийшли у ПДЮ з цінними речами (мобільний телефон, гаманець із грошима, прикраси тощо), то тримати їх слід постійно при собі, не передавати іншим.
2.5. Категорично заборонено перебувати у ПДЮ з колючо-ріжучими предметами (ножі, голки тощо). Якщо є потреба наявності ножиць та голок на заняттях гуртків, то користуватися ними слід тільки під наглядом керівника гуртка на занятті та попередньо прослухавши інструктаж із безпеки життєдіяльності.
2.6. Заборонено розмахувати навколо себе портфелем із підручниками або сумкою зі змінним взуттям, кидати ці та інші предмети з метою передачі в руки іншим учасникам навчально-виховного процесу. Категорично заборонено кидати будь-які предмети з метою передачі іншим учасникам навчально-виховного процесу на сходах із метою попередження травм.
2.7. З метою попередження отруєнь кожен гуртківець повинен мати, ідучи на навчання, запас кип’яченої питної води. Чітко дотримуватися санітарно-гігієнічних норм: мати засоби особистої гігієни, регулярно мити руки перед уживанням їжі, до й після відвідування туалетних кімнат.
2.8. Гуртківцям не можна вживати жувальні гумки з метою попередження удавлення дітей та ушкоджень шкільного майна, особистих речей.
2.9. На заняттях підвищеної небезпеки (танцювальні ансамблі, туристьська секція) виконувати вправи, задані вчителем, тільки після прослуханого інструктажу та дозволу початку роботи.

2.10. Вимоги безпеки життєдіяльності учня під час проведення перерв впродовж навчального дня.
2.10.1. Вимоги безпеки перед початком перерв впродовж заняття гуртка.
2.10.1.1. Чітко визначити місце перебування гуртківців на перерві.
2.10.1.2. Повторити правила безпеки життєдіяльності під час проведення перерви.
2.10.1.3. Виконувати всі розпорядження керівника гуртка.
2.10.2. Вимоги безпеки під час проведення перерв впродовж заняття гуртка.
2.10.2.1. Під час перерви перебувати біля керівника гуртка.
2.10.2.2. Виконувати вимоги внутрішнього розпорядку та режиму ЦПР та ДТ.
2.10.2.3. Під час організації прогулянки на вулиці слід дотримуватися правил безпеки та вимог режиму ПДЮ:
• обов’язкове змінне взуття та одяг за погодними умовами;
• під час прогулянки в разі наявності калюж заборонено перебувати біля них;
• у разі снігових опадів заборонені ігри в сніжки, катання на ковзанах та катках – для запобігання падінь та травм;
• під час перебування на вулиці не можна бігати, штовхатися та влаштовувати безсистемний рух, не провокувати словами, жестами агресивну поведінку, що може призвести до бійки;
• під час прогулянки гуртківці повинні перебувати біля керівника гуртка , не розмовляти з незнайомими людьми. У разі непередбачуваної ситуації відразу звернутися до керівника гуртка, у жодному разі не підходити до тварин або незнайомих людей, не вступати з ними в контакт. Особисті речі залишати при собі, не передавати нікому, для попередження пропажі цих речей.
2.10.3. Вимоги безпеки після закінчення перерв впродовж заняття гуртка.
2.10.3.1. Вишикуватися для остаточної перевірки наявності гуртківців при поверненні з перерви впродовж знаяття гуртка.
2.10.3.2. Заборонено без дозволу керівника гуртка підійматися до навчального кабінету або перебувати в гардеробі.
2.11. Під час навчальних занять у кабінетах підвищеного рівня небезпеки (комп’ютерному класі, хореографічних залах) приступати до занять тільки після проведеного інструктажу. Не можна заходити й виходити з кабінетів без дозволу керівника гуртка.
2.12. Під час заняття гуртка чітко виконувати вказівки керівника гуртка. Бути обережним – рухатися повільно та спокійно. Самостійно йти із заняття заборонено.
2.13. Вимоги до безпеки життєдіяльності гуртківців під час проведення масових заходів із гуртківцями на базі ПДЮ.
2.13.1. Вимоги безпеки життєдіяльності гуртківців перед проведенням масових заходів на базі ПДЮ.
2.13.1.1. Перед проведенням масових заходів на базі ПДЮ визначити дату, час і місце проведення заходу.
2.13.1.2. Повторити правила безпеки життєдіяльності та план евакуації в разі надзвичайної ситуації під час проведення масових заходів із гуртківцями.
2.13.1.3. Чітко виконувати вказівки керівника гуртка. Без його дозволу не можна заходити або виходити з приміщення, у якому відбувається захід.
2.13.1.4. Перевірити наявність вогнегасників та тканини, перших засобів пожежогасіння, наявність аптечки. Наявність двох вільних аварійних виходів.
2.13.2. Вимоги безпеки життєдіяльності гуртківців під час проведення масових заходів на базі ПДЮ.
2.13.2.1. Під час проведення масових заходів у ПДЮ слід перебувати у зазначеному керівником гуртка місці.
2.13.2.2. Під час проведення масових заходів потрібно поводитися чинно, пристойно, не галасувати, уважно слухати промовців. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина з залом, не зіскакувати з місця, а чекати запрошення на сцену.
2.13.2.3. Після закінчення масового заходу залишати своє місце й виходити із приміщення слід тільки за вказівкою керівника гуртка, не створювати натовп.
2.13.2.4. Заборонено вибігати з приміщення, штовхатися під час виходу з приміщення, у якому відбувався захід.
2.14.3. Вимоги безпеки життєдіяльності після проведення масових заходів на базі ПДЮ.
2.14.3.1. Звітувати керівнику гуртка про свій вихід.
2.14.3.2. Якщо масовий захід закінчується пізно, у темну пору доби або на світанку (випускний вечір, новорічна дискотека), обов’язковою є наявність батьків, які зустрічають гуртківців.
2.14.3.3. Після добирання додому, обов’язково слід зателефонувати керінвику гуртка й повідомити, що все гаразд.
2.14.4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
2.14.4.1. У разі виникнення аварійної ситуації під час проведення масового заходу слід негайно повідомити керівника гуртка.
2.14.4.2. Чітко виконувати вказівки керівника гуртка, не панікувати, не метушитися, нікуди не йти від нього.
2.14.4.3. Якщо непередбачувальна ситуація виходить з-під контролю дорослих, потрібно терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги (101 – пожежна охорона, 102 – міліція, 103 – швидка медична допомога, 104 – газова служба) або рідними за мобільним зв’язком, вказуючи своє прізвище, ім’я, номер свого телефону та коротко описавши ситуацію, що склалася. Обов’язково слід вказати адресу закладу та телефон приймальні.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу в приміщенні ПДЮ в разі, якщо аварійна ситуація виходить з-під контролю дорослих.
3.1. Якщо аварійна ситуація вийшла з-під контролю дорослих, слід не панікувати і пам’ятати, що безпека твого життя залежить від тебе. Потрібно правильно оцінити ситуацію і діяти в руслі правил та вимог даної інструкції з безпеки життєдіяльності. Намагатися залишити аварійно-небезпечне місце.
3.2. Потрібно пам’ятати номери викликів екстрених служб, у разі потреби звертатися за номерами до спеціалістів, зазначеними у п. 2.14.4.3.

РОЗРОБЛЕНО заступником директора
з питань охорони праці Помазан Т.І.

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 52 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1229
Статті
1914
Перегляди статей
1943686
Scroll to top