Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Військово-патріотична гра "Джура"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Ідучи з дому, ви залишаєте телевізор або «DVD» в режимі очікування? Натиснули кнопку «стоп» і достатньо? Від’єднати шнур із розетки видається зайвим? Чи ви, випадково, не любитель засинати під тихе «муркотання» телевізора? І марно. Нехтуючи правилом «Не залишайте без нагляду увімкнені електроприлади», ви зараховуєте своє житло до групи ризику щодо виникнення пожеж. Причиною пожежі може стати будь-який електричний побутовий прилад, залишений увімкненим без нагляду: магнітофон, праска, пральна машина, електробритва, обігрівач, холодильник, комп’ютер, факс і навіть звичайна електрична лампочка.

Навіть бували випадки, що пожежа починалася через... мобільний телефон. А вірніше, через зарядний пристрій. Блок живлення знаходився в розетці, де відбулося замикання. Загорівся його корпус, блок живлення, швидко зайнялись шпалери і меблі. Зрештою кімната вигоріла повністю.

Що стосується телевізорів, то вірогідність згоріти у застарілих моделей набагато більше. Пояснюється це, як правило, старінням ізоляції проводів і деталей, накопиченням пилу, а також зосередженням великої кількості горючого матеріалу (пластмасовий або дерев’яний корпус телевізора). Достатньо «ящику» трохи перегрітися, і проводка в слабких місцях займається.

Якщо у Вас новий телевізор, то не варто перебільшувати його «стійкість» і дозволяти йому працювати без перерви цілодобово. Нерідкі випадки пожеж, які виникали через перегрів трансформатора. Ви вимикаєте екран, але залишаєте телевізор увімкненим у мережу.

Купуючи електроприлади, безумовно, потрібно цікавитися сертифікатом якості і виробником. Придбання товарів кустарного виробництва «з рук» підвищує вірогідність того, що незабаром вас чекає НС.

Проте ризик виникнення пожежі залежить ще і від іншого, не менш важливого чинника, – стану електромережі. Часто жителі квартир влаштовують електромережі «іспит на витривалість», увімкнувши одночасно електрочайник, електрокамін, праску і пральну машину. Через перевантаження в мережі виникне так званий аварійний режим роботи. В цей час достатньо буде неякісного контакту в розетці або мережі квартири, щоб раптом заіскрило. А там, і до пожежі не далеко.

Пам’ятайте про головне, що пожежу легше попередити, ніж загасити. Тому дотримуйтесь правил безпеки, а саме не залишайте електроприлади у мережі без нагляду, і ви зможете уникнути біди.

Якщо ж біда трапилася, негайно телефонуйте  до пожежно-рятувальної служби «101».

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 135 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1229
Статті
1914
Перегляди статей
1943726
Scroll to top