Друк

В Одеській області щомісяця відбуваються близько 140 пожеж, 80 % із яких випадає на житловий сектор. За один місяць у пожежах у середньому гинуть до 8 чоловік. І в основному до трагічних наслідків призводять людська безтурботність та зневага елементарними правилами безпеки.

Важливим фактором для безпеки і збереження життя людини при будь-якій біді є знання правил поведінки в різних надзвичайних ситуаціях. Редакція «Х.Т.» нагадує основні дії під час пожежі. 

По-перше, ніколи не потрібно робити в разі пожежі в будинку (квартирі):
– боротися з полум’ям самостійно, не викликавши пожежних (якщо ви не справилися з вогнем за кілька секунд, його поширення спричинить велику пожежу);
– виходити через задимлений коридор або сходи (дим дуже токсичний, гаряче повітря може також обпекти легені);
– опускатися по водостічних трубах і стояках, за допомогою простирадла і мотузок (якщо в цьому немає самої гострої необхідності, падіння тут без особливих навичок майже завжди неминуче);
– стрибати з вікна (починаючи з 4-го поверху, кожен другий стрибок смертельний).

Пам’ятайте, що в першу чергу Вам необхідно повідомити про пожежу за телефоном „101”. Потім необхідно вивести на вулицю дітей і старих. Далі спробувати самостійно загасити пожежу, використовуючи підручні засоби (воду, пральний порошок, щільну тканину). При небезпеці поразки електричним струмом вимкніть електроенергію (автомати в щитку на сходовому майданчику). Пам’ятайте, що легкозаймисті рідини гасити водою неефективно. Найкраще скористатися вогнегасником, пральним порошком, а при їх відсутності мокрою ганчіркою. Під час пожежі необхідно утриматися від відкриття вікон і дверей для зменшення припливу повітря. Якщо в квартирі сильно задимлено і ліквідувати горіння самотужки не можливо, негайно залиште квартиру, прикривши за собою двері. При неможливості евакуації з квартири через сходові марші використовуйте балконні сходи, а якщо їх немає, то вийдіть на балкон, закривши за собою щільно двері, і намагайтесь привернути до себе увагу перехожих і пожежних. По можливості, організуйте зустріч пожежних підрозділів, укажіть на місце пожежі.

Якщо ви не можете вийти з квартири, варто закрити вікна, але не опускати жалюзі; заткнути всі зазори під дверима мокрими ганчірками; виключити електрику і перекрити газ; наповнити водою ванну й інші великі ємності; зняти занавіски, тому що скло під впливом тепла може тріснути і вогонь легко перекинеться на штори; відсунути від вікон усі предмети, що можуть зайнятися; облити підлогу і двері водою, понизивши таким чином їхню температуру.

Але пам’ятайте головне, що пожежу легше попередити, ніж загасити. Лише дотримуючись правил безпеки ви зможете уникнути лиха.

 ПІД ЧАС ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ:


ПОЖЕЖА ЗАСТАЛА ВАС У ПРИМІЩЕННІ:

ПОЖЕЖІ В ЛІСАХ, СТЕПАХ ТА НА ТОРФОВИЩАХ.

Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель в населених пунктах, дерев’яних мостів, дерев’яних стовпів ліній електромереж та зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.


ВИ ОПИНИЛИСЯ У ОСЕРЕДКУ ПОЖЕЖІ: