Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Військово-патріотична гра "Джура"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Виконавчий комітет міської ради ІзмаїлаАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».

Андрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла Виконавчий комітет міської ради Ізмаїла вирішив (ріш.№374) обмежити час перебування дітей у розважальних закладах, комп'ютерних клубах і в інших громадських місцях міста. Це рішення позитивно сприйняте міською громадою, висвітлене в місцевих, обласних і центральних засобах масової інформації.

 

В Одеській області (крім Ізмаїла) розпорядження про обмеження часу перебування дітей в комп'ютерних клубах, розважальних установах і інших громадських місцях були видані ще торік райдержадміністраціями Татарбунарського, Болградського, Арцизського і інших районів області.

Обмеження часу перебування дітей у віці до 16 років у розважальних закладах, комп'ютерних клубах і інших суспільних місцях без супроводу батьків або осіб, які їх заміщають, це важливий елемент ранньої профілактики правопорушень серед підлітків.

Службі у справах дітей, відділу освіти, центру соціальних служб для сім'ї і молоді у взаємодії з міським відділом міліції доручено вести планомірну роботу в цьому напрямі, більш того – при виявленні порушень притягувати до відповідальності батьків, власників і директорів комп'ютерних клубів, дискотек, барів і інших подібних місць. Відповідним службам доручено активізувати виховну роботу з дітьми і батьками, які повинні чітко розуміти, що вони несуть відповідальність за те, де і як проводять вільний час їх діти.

Управління економіки зі свого боку посилило роботу для забезпечення чинного законодавства щодо заборони продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів дітям. Активізована робота і з виявлення й притягнення до адміністративної відповідальності батьків, діти яких розпивають спиртні напої, з'являються у нетверезому вигляді у громадських місцях, принципово і жорстко ми реагуємо на випадки продажу дітям спиртного і сигарет, доведення підлітків до стану алкогольного сп'яніння.

Є й перші результати: адмінкомісією розглядаються протоколи про факти доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп'яніння, ведеться виховна робота у школах, планово проводяться рейди по нічних розважальних закладах, запропоновано змінити графіки роботи цілодобових інтернет-клубів.

Сьогодні ми чітко визначили для себе напрями роботи, які пов'язані з профілактикою негативних явищ серед підлітків, і це не лише покарання й заборони. Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму.

 

Коментарі

Олена Осадча

Олена ОСАДЧА – майстер-клас «Х.Т.», 16 років:

«Що я можу сказати, з приводу «обмеження перебування дітей у розважальних закладах…»! Вважаю це абсолютно правильним, оскільки запобігання зростанню злочинності, алкоголізму і наркоманії серед дітей – це хороша мета, яка виправдовує багато засобів.

Дуже неприємно спостерігати, як в парках і місцях відпочинку, де багато дітей, сидять підлітки з алкоголем і «димлять» на всі боки! Таким чином, місця відпочинку стають місцем розпивання спиртних напоїв, бійок і розбирань! З нововведеннями про «обмеження часу перебування дітей у розважальних закладах…», сподіваюся, ці проблеми вирішуватимуться!

Напевно, таке рішення нашої місцевої влади, змусить задуматися деяких «зайнятих собою» батьків про майбутнє власних дітей. Адже темпи зростання дитячої наркоманії, алкоголізму, ігроманії в Україні, дійсно не можна назвати інакше, як жахливими».

 

 

Стас ПРЯТКА – майстер-клас «Х.Т.», 16 років:

«Мене таке рішення ні в чому не обмежує. З 18 до 22 години я готую уроки. Потім читаю художню літературу, якої задають читати дуже багато. Ходити по ночах розважатися – на це, як кажуть, НЕМАЄ ЧАСУ!».

 

 

Вікторія САВИЧ та Надія Коровіна – подруги, 16 років:

«У школі нам казали про рішення міської влади щодо «обмеження часу перебування дітей у розважальних закладах…». Але нас воно ніяк не зачіпає. Після десятої вечора у нас не має потреби десь перебувати. Та й батьки б ніколи не дозволили десь по ночах верштатися».
Вікторія САВИЧ: « Я займаюся у секції баскетболу, а також граю у шкільній волейбольній команді. А ще – добре вчуся – не маю часу на гульки та й, зрештою, це нецікаво! Всі мої друзі та знайомі по вечорах зайняті або освітньою самопідготовкою, або вишукують можливість лягти раніше спати, щоб виспатися і бути бадьорим протягом наступного дня! ».

 

Валерій ДЕЛІ – начальник кримінальної міліції у справах дітей ізмаїльського міськрайвідділу УМВСУ в Одеській області:

«Для розуміння суті проблеми – наведу статистику: за минулий рік кількість дітей, затриманих за різні правопорушення, збільшилась на 300%! Причому переважна більшість дітей скоювали правопорушення у нічний час, перебуваючи без нагляду батьків.  

Власне, рішення виконкому № 374 від 03.03.2011 р. «заохотить» батьків юних правопорушників до їх прямого обов’язку щодо виховання власних дітей.

Наведу ст. 184 «Кодекса України про адміністративні правопорушення»: «Вчинення неповнолiтнiми вiком вiд чотирнадцяти до шiстнадцяти рокiв правопорушення, вiдповiдальнiсть за яке передбачено цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батькiв або осiб, якi їх замiнюють, вiд трьох до п'яти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян».

А ось ст. 5 «Закону У країни про охорону дитинства»: « Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законом, забезпечують: контроль за дотриманням в ігрових залах, комп'ютерних клубах, відеотеках, дискотеках, інших розважальних закладах та громадських місцях правопорядку та етичних норм стосовно дітей».

Тобто у відповідності до норм права, рішення виконкому «Про обмеження часу перебування дітей у розважальних закладах, комп'ютерних клубах і в інших громадських місцях міста» – абсолютно правомірне і ми працівники міліції зробимо все від нас залежне, щоб в Ізмаїлі дитяча злочинність зішла на «ні»!

 

 

Олена СИНЯВСЬКА – доктор юридичних наук, доцент, Харківсього національного університету внутрішніх справ:

 

«Адміністративна відповідальність – це застосування до осіб, які вчинили адміністративні проступки, адміністративних стягнень, що накладаються уповноваженими на те органами чи посадовими особами на підставах і в порядку, встановлених нормами адміністративного права. А з огляду на те, що неповнолітні є спеціальним суб'єктом такої відповідальності, існує цілий ряд особливостей, притаманних процедурі притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Профілактика правопорушень, встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, профілактична робота з неповнолітніми правопорушниками є одним з основних завдань кримінальної міліції у справах дітей, однак протокол про адміністративне правопорушення неповнолітніх, може бути складений і за загальним правилом особою, якій на це законодавчо надається право за ст. 255 КУпАП, але тільки у присутності батьків неповнолітнього або осіб, що їх замінюють, законних представників або захисника.

Покарання неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень є однією з особливостей їх адміністративної відповідальності, про що свідчить докладно визначений перелік заходів впливу, що застосовуються до неповнолітніх (ст. 24-1 КУпАП) та які не є адміністративними стягненнями. При цьому, навіть при вчиненні неповнолітніми правопорушень, за які законодавцем встановлена адміністративна відповідальність на загальних підставах, передбачена можливість застосування до неповнолітніх правопорушників спеціальних заходів впливу (окрім правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, - злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця), що вказує на їх особливу виховну роль у формуванні особистості правопорушника. Такими заходами впливу виступають зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; застереження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Своєрідність неповнолітніх як спеціального суб'єкта адміністративної відповідальності, передусім, полягає у тому хронологічному віці, який обумовлює психічний та фізіологічний розвиток особистості, набуття нею певних знань, навичок та вмінь, що дає змогу усвідомлювати суспільну небезпечність своїх дій та керувати ними.

Міжнародною Конвенцією про права дитини від 20.11.1989 р., що була ратифікована Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 р. № 789-XII, визначається, що «дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку». При цьому законодавчо в Україні встановлено градацію віку дитини у таких вікових категоріях: малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років, неповнолітньою – у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Так, у Кодексі України про адміністративні правопорушення законодавець встановлює віком настання адміністративної відповідальності шістнадцять років. Суб'єктом адміністративної відповідальності визнаються саме неповнолітні у віці від 16 до 18 років. У ст. 184 КУпАП ідеться про вчинення правопорушень неповнолітніми у віці від 14 до 16 років, у цьому разі настає адміністративна відповідальність у виді накладання штрафу на батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють. Це за своїм змістом не є адміністративною відповідальністю неповнолітніх, а є відповідальністю батьків або осіб, що їх замінюють, за дії неповнолітніх. Таким чином, таке притягнення батьків неповнолітніх до адміністративної відповідальності справляє непрямий виховний вплив на неповнолітніх та вказує батькам на прогалину у вихованні, за допомогою чого здійснюється профілактика вчинення правопорушень, у тому числі повторних».

 
Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 95 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1241
Статті
1937
Перегляди статей
2009068
Scroll to top