Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Фестиваль-конкурс "Молодь обирає здоров'я"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Cміття поменшало!Редакція «Х.Т.» щиро вдячна учасникам руху «Сміття більше немає!», працівникам УЖКГ та порту, які доклали зусиль для наведення порядку та прибирання сміття під час акції «Чисте озеро»!

Діти разом із своїми батьками - волонтери для чистої природи і здорового способу життя - власним прикладом довели, що навіть не велика група ентузіастів може змінити оточуючий світ! За дві години роботи нам вдалося суттєво поліпшити територію прилеглу до Лебединого озера. Волонтерами було зібрано 29 мішків сміття, посаджено по лінії стежини здоров’я шість саджанців верби, встановлено шість табличок з проханням до співгромадян не смітити. Всього працівники УЖКГ вивезли шість машин сміття, яке утилізували на сміттєзвалищі.


Мета акції «Чисте озеро» – поліпшити територіюдовкола Лебединого озера: ліквідувати стихійні звалища сміття, здійснити благоустрій стежинок - підготувати территорію для проведення велофестивалю «Загартовуй тіло й дух – допоможе велорух!», який планується зробити щорічним.

Протягом всього часу проведення велофестивалю «Загартовуй тіло й дух – допоможе велорух!» при оргкомітеті працюватиме екологічний сектор, де прийматиметься селективно зібране сміття після учасників. Там же охочі можуть одержати інвентар для прибирання (рукавички, мішки, граблі), а також додаткову інформацію з проблеми сміття і його утилізації на природі.

Дана екологічна програма сприяє формуванню нових правил поведінки на природі. Чому пропонуються нові правила поводження з відходами?  

На жаль, останнім часом склад сміття змінився навіть у туристів. Зокрема, значно збільшилася частка пластику та алюмінію у відходах. З цієї причини, звичні для нас способи вирішення проблеми зі сміттям на природі не працюють.

Туристичні інструкції минулого часу рекомендували спалювати або закопувати сміття. Зараз це недоцільно і навіть небезпечно. Пластик, що горить, не тільки погано пахне, але й небезпечний з екологічного погляду. При розкладанні «похованих» відходів також виділяються шкідливі речовини.

Вирішенням проблеми є селективний збір відходів – розділення сміття на групи. Адже роздільно зібране сміття – це не відходи, а цінна сировина. Селективний збір сміття дозволяє не множити звалища, а вивозити сміття на переробку. Тому для туриста, який демонструє дбайливе відношення до природи, важливо застосовувати практику селективного збору сміття. Харчові відходи і папір потрібно збирати окремо, при цьому перші дійсно можна закопати, а папір спалити. А ось пластик, скло, алюміній, тобто так зване «чисте» сміття, необхідно збирати роздільно і виносити до найближчого сміттєвого баку (навряд чи це складніше, ніж принести його на місце).

Мішок роздільно зібраного сміття (пластик, скло, алюміній) можна буде обміняти в екосекторі на лотерейний квиток. Розиграш призів буде проведений 30 травня. Серед учасників будуть розіграні футболки, диски з музикою, пам’ятні сувеніри з символікою головного філантропа фестивалю велокіоску № 1003 на Центральному ринку.

Доречі, всі волонтери вищезазначеної акції «Чисте озеро»: десятеро школярів та семеро їх батьків - отримали від велокіоску №1003 на Центральному ринку цінні велоподарунки.

Vita S., волонтер руху «Сміття більше немає!»,
учасниця змагань велофестивалю
«Загартовуй тіло й дух – допоможе велорух!»

Для підтримки велофестивалю потрібні волонтери, готові взяти посильну участь у підготовці і проведенні заходів у рамках екологічної і спортивної програм фестивалю. Для того, щоб допомогти треба бути готовим витратити декілька годин власного часу у переддень або опісля фестивалю!

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 145 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1242
Статті
1944
Перегляди статей
2019168
Scroll to top