Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Палацу - 75 років!

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

 

Брак часу, завантаженість – все це примушує нас йти на певні компроміси. Ми менше стали самі звертатися до першоджерел, а більше до напівфабрикату, до того ж інтернету, який замінює нам друзів, театр, книги. Все більше людей обміняли їх на аудіозаписи. 

 

Нерідко нам “потрапляють на очі“ люди у транспорті, що слухають не музику, а, наприклад, оповідання якого-небудь автора. Таким чином, багато школярів економлять свій час. Спочатку аудіокнига створювалася для сліпих. Це можна зрозуміти, але надалі вона стала досить популярною і у звичайних людей. Дійсно, цікаво послухати, як який-небудь актор читає твій улюблений твір. У цьому немає нічого поганого, але людина, яка слухає, наприклад, «Майстра і Маргариту» вперше, не зможе відчути твір, так, якби читала його сама. Коли ти слухаєш текст, ти неминуче чуєш інтерпретацію читця. Ця інтерпретація може кардинальним чином відрізнятися від тієї, яка виникла б у тебе. Я переконалася в цьому на власному досвіді. Коли мені треба було терміново прочитати цей відомий твір М. Булгакова, я вирішила заощадити свій час і послухала його на запису. Про це я потім, звичайно ж, пошкодувала, тому що моє поверхневе розуміння тексту не принесло результатів.

Крім того в інтернеті зустрічаються неякісні записи, інколи з музичним супроводом, який частково заглушає саму мову читця. Для чого це?

Припустимо, що це твір А. І. Куприна «Гранатовий браслет». У фільмі вдало обіграли епіграф до цієї повісті, там дійсно важливу роль відіграє власне соната №2 Л. Бетховена. Але якщо уявити, що вона звучатиме впродовж всього фільму, то це буде просто ненормально.

Що стосується якісної аудіокниги, то вона коштує чималих грошей і, знову ж таки, буде дійсно цікава людині, яка вже прочитала цей твір і хоче пожвавити в пам'яті відчуття і хвилювання душі, пробуджені цим твором.

Марина КОВАЛЕНКО, юнкор «Х.Т.», 14 років

 

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

 • 09.01.2021 07:11
  Огромное спасибо за поздравления! Интересная программа ...

  Детальніше...

   
 • 05.01.2021 13:09
  Дякуємо за привітання! Всіх з Новим роком!

  Детальніше...

   
 • 05.01.2021 10:24
  Дякуємо всім дітям та викладачам за привітання,всіх ...

  Детальніше...

   
 • 05.01.2021 10:20
  Дякуємо за чудове вітання!

  Детальніше...

   
 • 02.01.2021 21:16
  Пізнавальне, цікаве та веселе вітання! Дякую всім ...

  Детальніше...

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 87 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1272
Статті
1987
Перегляди статей
2109796
Scroll to top