Друк

Що таке соціальні мережі? Існує безліч визначень даного терміну, проте в цілому соціальну мережу в Інтернеті можна уявити як програмний сервіс, якийсь майданчик для взаємодії людей у групі або групах. За статистикою найбільш популярними відомими соціальними мережами є: Odnoklassniki, Vkontakte, Facebook, Myspace, а також Twitter.

 

Результатом такого широкого використання соціальних мереж стала зміна уявлення людства про Інтернет. Якщо раніше всесвітня павутина розглядалася як сховище корисної інформації, то зараз на перше місце вийшли комунікативні і репрезентативні можливості мережі. Наше життя чітко обмежує кожного по статі, національності, професії і т.д.


Інформаційний простір не обмежує ніяк, тому в мережі людина може постати ким завгодно, що дає можливість експериментувати зі своєю особистістю і створювати свій індивідуальний образ відповідно до своїх бажань. Звичайно, завдяки перебуванню в соціальних мережах людина знаходить нових друзів та однодумців, розширює світогляд, збагачується знаннями. Головним достоїнством даних ресурсів є отримання цінного досвіду спілкування (в тому числі і з протилежною статтю), а для людей з фізичними вадами і дефіцитом спілкування можливості, що представляються соціальними мережами, чи не єдиний спосіб мати коло спілкування і діяти на рівних у віртуальному суспільстві. Проте є і негативні сторони.


Підіб'ємо підсумки. Чи потрібні нам можливості соціальних мереж як такі? Відповісти негативно на це питання складно, оскільки всі ми розуміємо, що живемо в епоху інформаційного суспільства. Так, це необхідно і актуально. До речі, треба додати, що ми повинні представляти себе в мережі, як це для нас можливо, безпосередньо, без вигадування альтернативної ідентичності і як наслідок, пов'язаного з нею акторства. Використання комунікативних та творчих сторін соціальних мереж, у силу їхніх переваг, безумовно, є виправданим. Однак не варто позбавляти себе можливостей живого спілкування з людьми, радості робити їх щасливими і потрібними у вашому житті.

Дарина БОЙКО, 
юнжур-інструктор представництва «Х.Т.» у ЗНЗ №9, 16 років