Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Військово-патріотична гра "Джура"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

Ми часто говоримо: «Батьки не розуміють нас». Скаржимося на те, що за погані оцінки не пускають гуляти, карають за грубість і примушують допомагати по господарству. Коли батьки не помічають наших проблем, ми називаємо їх бездушними, жорстокими, хоча самі забуваємо з ними поділитися, пояснити, що нас так сьогодні бентежить.

Марк Твен писав: «Коли мені було чотирнадцять,мій батько був таким неможливим, що я насилу терпів його, але коли мені виповнився двадцять один рік, я був здивований, наскільки ця стара людина порозумнішала за останні сім років». Приблизно те ж саме ми думаємо про своїх батьків у 14-15 років. Ми вважаємо, що батьки не в змозі зрозуміти нас. Вони ж жили в інший час, коли ще був «розвинений соціалізм» і жуйку жували за рогом, щоб ніхто не бачив. А зараз який час? Батьки ледве комп'ютер освоїли, що вже говорити про все інше.

 

Проте з віком приходить розуміння, що наші батьки набагато розумніші, ніж нам здавалося, і що вони могли б допомогти, ось тільки ми по власній дурості тоді не звернулися до них. У справах кохання ми теж часто приховуємо від батьків своє життя, викликаючи у них недовір'я, роздратування. Батьки зляться на нас за те, що ми секретничаємо, і замість того, щоб розповісти мамі або татові про свої проблеми, шукаємо поради у подруг. Нам хочеться гуляти, а батьки замість цього кажуть мити посуд або прибирати квартиру. Замість улюбленого серіалу батько дивиться футбол, а маму дратує її доля. Щоденник перевіряють щодня і за будь-яку четвірку читають мораль. Ми злимося на батьків, вони на нас, і виходять сварки. 

Але думаю, що вихід з цього положення є. Батьки і діти просто повинні поважати і розуміти один одного. Наприклад, кричати на сина або дочку за те, що вони люблять реп замість класики безглуздо. Адже на смак і колір товаришів немає. Буде краще, якщо батьки почнуть поважати смак свого дитяти і навіть заохочуватимуть його інтерес до даного напряму. Тоді син або дочка зрозуміють, що батьки розділяють їх думку і стануть відвертішими і добрішими. Батьки повинні розмовляти зі своїми дітьми, активно брати участь у їх житті.

Коли розмовляють діти і батьки, сім'я об'єднуються, стає дружною. Дорослі переймають досвід у молоді, молодь у дорослих. Відчуваючи, що батьки відверті в бесіді, дочка або син теж відкриваються, розповідають про свої проблеми, довіряють своїм мамам і татам найсекретніші таємниці. І не дивно, що після таких бесід, розбіжностей і суперечок стає набагато менше, сім'я стає міцною і товариською.

З іншого боку, діти повинні теж докладати зусиль, щоб сімейних сварок не виникало. Помити посуд або витерти пил не складно, а батьки, побачивши вашу самодіяльність, будуть приємно здивовані. Так само не варто приховувати від батьків своє життя. Батьки – це найближчі люди, які є у житті людини. Вони вислухають, зрозуміють і завжди допоможуть. І неважливо, що вони жили в інший час. Вони ж теж були молодими, у них є вже досвід, та і своїх дітей вони знають ліпше за всіх. Але, напевно, головні ліки від нерозуміння – це любов і доброта. Всі спори швидко забуваються, коли на тебе дивляться добрими очима, в яких і любов, і щирість, і мудре розуміння. Адже там, де любов, там немає зла, самоти і порожнечі. Не існує проблеми батьків і дітей.

Ольга ГРИНІВ, юнкорпункт ЗНЗ №9, 15 років

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1154
Статті
1813
Перегляди статей
1631065
Scroll to top