Юнацька велосипедна Ліга

Дистанційна робота

Військово-патріотична гра "Джура"

Музей історії ПДЮ Ізмаїла

Музей Дунайської флотилії

За ініціативою Ізмаїльського юнацького журналу «Хвилю тримай» ЦПР та ДТ при підтримці кафедри фізвиховання Ізмаїльського інституту водного транспорту та за сприяння ДЮА «ІСТР» був реалізований проект «Велофестиваль «ЗАГАРТОВУЙ ТІЛО Й ДУХ – ДОПОМОЖЕ ВЕЛОРУХ!».

Проект

«Велофестиваль «ЗАГАРТОВУЙ ТІЛО Й ДУХ –

ДОПОМОЖЕ ВЕЛОРУХ!»


У рамках цього проекту були задіяні три програми, які впроваджує та підтримує ЦПР та ДТ, а саме:

1) «Шляхи поліпшення системної діяльність для популяризації здорового способу життя через впровадження активних форм проведення вільного часу дітьми та підлітками, їх батьками, а також інноваційні інформаційні технології для профілактичної роботи у запобіганні правопорушень, наркотичних узалежнень серед школярів м. Ізмаїла»;

2) «Концепція розвитку велосипедного транспорту в місті Ізмаїлі на 2010- 2015р.р.»;

3) «Екологічний громадський рух «Сміття більше немає!».

Для реалізації настанов першої програми були укладені угоди із ЗНЗ №9 та ЗО вечірньою школою. Другу програму представляли юні велосипедисти-волонтери, учні з різних шкіл міста. Третю – активісти екологічного відділення ДЮА «ІСТР», члени дитячої редакції ІЮЖ «Хвилю тримай» та волонтери громадського руху «Сміття більше немає».

За новітньою методикою, схваленою Всеукраїнським конкурсом майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», проект «Велофестиваль «ЗАГАРТОВУЙ ТІЛО Й ДУХ – ДОПОМОЖЕ ВЕЛОРУХ!» об’єднав спільною діяльністю різновікові та різнопланові за змістом дитячі групи й об’єднання, в т.ч. і «проблемних» підлітків. Також використана модель «Peer Education – Освіта через ровесників» для організації безпосередньої активної діяльність груп неповнолітніх, зацікавлених запобіганню правопорушенням, наркотичним узалежненням, курінню, ВІЛ\СНІД, раціональним варіантам влаштуванням вільного часу серед їх «проблемних» однолітків.

Дуже ефективною формою роботи виявилася діяльність для підтримки проекту інформаційно-практичним сервісом «Твій вільний час» ІЮЖ «Хвилю тримай», який надав декілька варіантів запобіжних експрес-буклетів кожному учасникові, а також через свій Інтернет сайт здійснював інформаційний сервіс – доводив до відома дітей, підлітків, їх батьків, організаторів виховної роботи, волонтерів інформацію щодо просування та проблем проекту.

Також під час проведення вело фестивалю були проведені зустрічі із спортивними та медичними фахівцями, які системно поінформували юних слухачів про запобігання правопорушенням, ВІЛ\СНІД, наркотичним узалежненням, курінню серед неповнолітніх, як раціонально влаштувати вільний час у м. Ізмаїлі.

Протягом місяця відбувалася акція «Чисте озеро» з прибиранням території довкола Лебединого озера – місця проведення велокросу – від сміття, яке залишили несвідомі відпочиваючі. Діти разом із своїми батьками – волонтери для чистої природи і здорового способу життя – власним прикладом довели, що навіть не велика група ентузіастів може змінити оточуючий світ! За кілька днів по дві години роботи, волонтерам екологічної програми організованої за допомогою громадського руху «Сміття більше немає», вдалося суттєво поліпшити територію прилеглу до Лебединого озера. Було зібрано 67 мішків сміття, посаджено по лінії «стежини здоров’я» шість саджанців верби, встановлено шість табличок з проханням до співгромадян не смітити. Під час проведення велофестивалю «ЗАГАРТОВУЙ ТІЛО Й ДУХ – ДОПОМОЖЕ ВЕЛОРУХ!» при оргкомітеті працював екологічний сектор, де приймалося селективно зібране сміття після учасників. Там же охочі могли одержати інвентар для прибирання (рукавички, мішки, граблі), а також додаткову інформацію з проблеми сміття і його утилізації на природі. Кожний мішок роздільно зібраного сміття (пластик, скло, алюміній) можна було обміняти на диски з відеофільмами, велотовари від філантропа фестивалю велокіоску 1003 на ЦР. Дана екологічна програма сприяє формуванню нових правил поведінки на природі. Після завершення акції «Чисте озеро» селективно зібрані відходи та мішки зі сміттям були вивезені спецтранспортом для подальшої переробки та утилізації.На запрошення дитячо-підліткової редакції Ізмаїльського юнацького журналу «Хвилю тримай» ЦПР та ДТ у EXTREM змаганнях з велокросу біля Лебединого озера зголосилися взяти участь 46 школярів 6-11-х класів та семеро їх батьків. Метою та завданням цих змагань було:
– організувати змістовне проведення вільного часу дітей та підлітків;
– популяризувати здоровий спосіб життя, залучити більшу кількість дітей та підлітків до систематичних занять фізичною культурою, спортом та надати їм можливість реалізувати себе;
– організувати пошук та скерування обдарованих у фізичному розвитку дітей для занять у спеціалізованих спортивних закладах Ізмаїла;
– здійснювати профілактику правопорушень, наркотичних та алкогольних узалежнень через залучення підлітків, в т.ч. “проблемних” до занять фізкультурою та спортом.

Змагання відбулися 16 травня. На місці старту велокросу юні байкери побачили розмаїття різнокольорових прапорів, надувних кульок та кругів, величезні розтяжки-біг-борди, що популяризують здоровий спосіб життя. Досвідчені судді: Наталія Михаленко (майстер спорту з багатоборства та триатлону, викладач інституту водного транспорту) – головний суддя, Наталія Гніденко (вчитель фізвиховання) та Петро Мацегор (багаторазовий чемпіон України з офіцерського багатоборства) – судді на дистанції, ретельно поінструктували учасників про техніку безпеки, пояснили правила змагань. Юні волонтери-активісти велосектора «ЗАГАРТОВУЙ ТІЛО Й ДУХ – ДОПОМОЖЕ ВЕЛОРУХ» ДЮА «ІСТР»» показали трасу, були спостерігачами від суддів.

У велокросі з роздільного старту на 2 км учасники виступали у вікових категоріях: 6-9 класи, інші школярі та батьки-діти. Під час змагань між суперниками панувала доброзичливість. Адже зустрілися колеги по вело-байкерській справі. Хлопці, дівчата та їх батьки обмінювалися «секретами» проходження дистанції змагань, допомагали один-одному ладити велосипеди, домовлялися про спільні вело виїзди у подальшому.
Всі учасники успішно подолали дистанцію. Травм від падінь не було.

Перемогу у велокросі здобули:
1 місце – Калніньш Олександр, ЗНЗ № 9;
2 місце – Бойчук Богдан, ЗНЗ № 6.
3 місце – Маруга Ян, ЗНЗ № 14.
Також був розіграний суперфінал серед десяти найкращих кросменів (6-9 класи) – біг 100 м з велосипедом по піску. Перемогу здобув Анатолій Холостенко, ЗНЗ № 9.
Серед учнів 10-11 класів перемогу здобув Владислав Мартенчук, ЗО вечірня школа. 
Серед дівчат перемогу здобули представниці ЗНЗ №9: Паляниця Світлана, Івіна Єлизавета, Сурікова Вікторія.
У заїздах «батьки і діти» перемогу здобули родини: Перчунів (батько-син ЗНЗ №9) та Парахових (мати-сини ЗНЗ №2).

Переможці нагороджені дипломами ЦПР та ДТ та призами від ТГ «Бриз» (головний філантроп велокросу), ПП «Хлібний лідер», СПД Палагнюк, вело кіоску 1003 на ЦР (головний філантроп акції «Чисте озеро»). Всі присутні на змаганнях (учасники та глядачі) отримали морозиво від ТГ «Бриз».

Шеф-редактор журналу «Хвилю тримай» І.Г.Сарвіров

Додати коментар

Поділитися

Наша сторінка

Останні коментарі

Проект з розвитку велоруху в Ізмаїлі 

Сайт відділу освіти Ізмаїльської міської ради

Сайт Міністерства освіти та науки України

Педагогічна преса

Форма входу

Зареєструйтесь, будь-ласка, і зможете скористатись усіма перевагами сайту та форуму.

Офіційно

Андрій АбрамченкоАндрій Абрамченко – міський Голова Ізмаїла: «Розуміючи відповідальність за майбутнє підростаючого покоління, ми зобов'язані дати нашим дітям якісне і повноцінне дозвілля, навчити здоровому способу життя, допомогти реалізувати себе у навчанні, спорті, мистецтві, виховувати їх на прикладах високої моральності й патріотизму».
Детальніше >>>

Національна дитяча "гаряча лінія"

Національна дитяча «гаряча лінія»

Онлайн

На сайті 60 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
1154
Статті
1813
Перегляди статей
1631173
Scroll to top