Друк

Шахи як улюблене заняття або розвагу у вільний час – сприймають не багато моїх ровесників, перед усім тому, що треба багато й інтенсивно думати, а така перспектива деяких лякає. Однак є й справжні поціновувачі процесу «інтенсивного думання», себто гри у шахи – для них це найліпше задоволення – хобі!

У нашому клубі «Біла тура» до таких відношу:  Світлану Апостолакій (ЗНЗ №1), Леоніда Добровольського (ЗНЗ №7), Михайла Розгона (ЗНЗ №1), Влада Рибалку (ЗНЗ №2). Не йдеться про те, що крім шахів їх нічого не цікавить, радше навпаки – їх цікавить різне, але шахи дають наснагу, життєвий тонус.
Мені приємно спілкуватися з такими ровесниками. Вони завжди привітні, з ними можна обговорити нові, щойно прочитані книжки або переглянуті фільми. Розпитати, як розв’язати незрозумілі завдання з навчання чи шахові композиції. Зрештою, вони, як і я, полюбляють спорт: мобітлон, велокрос, стрільбу із пневматичної зброї, великий теніс – й завжди радо беруть участь у різних змаганнях. Наприклад, 30 квітня на моє запрошення (взяти учать у змаганнях з екстримального мобітлону, що відбудуться під егідою журналу «Хвилю тримай») погодилися всі.
Наша тренер – Ольга Владиславівна Апостолакій – підримує різнобічні захоплення своїх вихованців, допомагає обрати правильне рішення у різних життєвих ситуаціях.
У «Білій турі» Ольга Владиславівна запровадила навіть спеціальні дні, коли після шахових баталій ми за чашкою чаю з тістечками та цукерками розмовляємо про життя, обговорюємо деякі ситуації з безпеки та життєдіяльності.
На останньому тренуванні ми грали у «швидкі» шахи – так званий бліц. Коли за 5 хвилин треба виграти або бути швидшим за суперника, щоб в того «впала» стрілка годинника. Мені довелося грати з Леонідом Добровольським – він вже шахіст зі стажем. І коли побачив в мене помилку, через яку програла партію, одразу пояснив мені, як треба було ліпше походити і тоді б результат був протилежний.
Наша «Біла тура» – гартує інтелект, готує до різних життєвих ситуацій. Тому нам, її вихованцям, так цікаво у цьому клубі, тому до нас щодня приходять нові діти, яким хочеться проявити себе, навчитися швидко і результативно приймати рішення, зрештою, просто цікаво провести свій вільний час.
А всіх, хто ще не визначився з гуртком або секцією, запрошую до нас у «Білу туру» – у Центр позашкільної роботи та дитячої творчості (наша адреса: пр. Суворова,20, тел. 2-01-40). Будемо Вам завжди раді й допоможемо з користю влаштувати вільний час.

Віталія Сарвірова, віце-чемпіонка міста Ізмаїла з шахів та велокросу,
редактор «Х.Т.», учениця СЗНЗ №16